ZÁPIS
KONEČNÉHO UŽÍVATEĽA VÝHOD
Cena od 90€
priemerný čas vybavenia zvyčajne 5 dní
Kto je konečným užívateľom výhod?
Pojem konečný užívateľ výhod používajú v slovenskej legislatíve dva zákony:
zákon č. 297/2008 Z. z. o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu a zákon č. 315/2016 Z. z. o registri partnerov verejného sektora.
Kto má povinnosť zápisu konečného užívateľa výhod (KUV)?
Do registra konečného užívateľa výhod musia sa zapísať právnické osoby zapísané do obchodného registra (najmä obchodné spoločnosti a družstvá), ktoré nie sú subjektom verejnej správy ani emitentom cenných papierov prijatých na obchodovanie na regulovanom trhu.
Ďalej sa táto povinnosť vzťahuje na neinvestičné fondy, neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby a nadácie, budú povinne zapisovať do príslušných registrov (obchodný register, register neinvestičných fondov, register neziskových organizácií poskytujúcich všeobecne prospešné služby, register nadácií) údaje o svojich konečných užívateľoch výhod.
Konečným užívateľom výhod v prípade obchodnej spoločnosti sú obvykle spoločníci, akcionári, tichí spoločníci alebo aj štatutári.
Takto zapísané údaje o konečných užívateľoch výhod nebudú verejne prístupné (nebude ich vidieť na www.orsr.sk ) a uvedené údaje budú poskytnuté len vymedzeným orgánom verejnej moci (napr. finančná polícia, Ministerstvo financií Slovenskej republiky, Národná banka Slovenska, Národný bezpečnostný úrad, súdy, daňový úrad).
Povinnosť podať návrh na zápis údajov o konečnom užívateľovi výhod do obchodného registra majú právnické osoby zapísané v obchodnom registri s výnimkou nasledujúcich subjektov:
•právnická osoba, ktorá je subjektom verejnej správy,
•právnická osoba, ktorá je emitentom cenných papierov
* podnik zahraničnej právnickej osoby a pri organizačnej zložke podniku právnickej osoby sa údaje o konečnom užívateľovi výhod nezapisujú.
Proces
-
Vyplníte Online nezáväznú objednávku.
-
Po vyplnení objednávky na založenie živnosti vám obratom zašleme na e-mailom potrebné dokumenty.
-
Dokumenty stačí podpísať u notára (matrike), naskenovať a zaslať nám späť e-mailom.
-
Ak máte občiansky preukaz s čipom, nemusíte chodiť k notárovi , dokumenty na založenie živnosti stačí podpísať ZEPom a poslať späť mailom.
-
Platba: po úhrade podáme Žiadosť na založenie živnosti na živnostenský register.
-
Živnostenský úrad má zákonnú lehotu na vybavenie 1-5 pracovných dní.
-
Zaregistrovanú živnosť Vám pošleme so Zep kódom .
Viac informácii nájdete aj v častých otázkach alebo v článkoch.